Oppo’nun yeni A serisi modeli Android 14’le geliyor, giriş segmentine premium özellikler

Oppo A60 modeli yakında piyasaya sürülecek ve bu telefonun teknik özellikleri hakkında önemli bilgiler Google Play Konsol veritabanında ortaya çıktı. Oppo A60, Snapdragon 680 4G yonga setine sahip olacak. Bu yonga seti, 2.4GHz hızında çalışan dört Cortex A73 çekirdeği ve 1.9GHz hızında çalışan dört Cortex A53 çekirdeği barındırıyor. Grafik işlemci olarak ise Adreno 610 GPU kullanılıyor. Telefonun 8GB RAM ile geleceği ve Android 14 tabanlı ColorOS 14 işletim sistemi üzerinde çalışacağı belirtiliyor.

Ekran kalitesine bakıldığında, Oppo A60‘ın 720p çözünürlüğünde bir ekran ile donatılacağı görülüyor ve bu da cihazın giriş seviyesi bir telefon olduğunu işaret ediyor. Tasarım açısından, önceki modeli Oppo A59‘a kıyasla daha kalın bir çerçeveye sahip olduğu ve su damlası şeklindeki çentiği delikli kamera tasarımı ile değiştirdiği görülüyor. Ön kameranın 8MP, arka kameranın ise 50MP çözünürlüğünde olduğu bilgisi de yer alıyor.

Oppo’nun yeni A serisi modeli Android 14’le geliyor, giriş segmentine premium özellikler

Oppo A59 modelinde ise Dimensity 6020 (7nm) gibi bir 5G yonga seti bulunuyordu. A59, 6.56 inç büyüklüğünde 720p çözünürlüğünde ve 90Hz yenileme hızına sahip bir IPS LCD ekranla donatılmıştı. Bu model ayrıca 5000 mAh kapasiteli bir batarya ve 30W şarj desteği sunuyordu ve IP54 toz ve suya dayanıklılık sertifikasına sahipti.

Oppo A60, Tayland’ın NBTC, Endonezya’nın SDPPI ve TKDN, BAE’nin TDRA gibi birkaç farklı sertifika platformunda da görüldü. Ancak bu platformlar, telefon hakkında model adı ve numarası dışında fazla bir bilgi vermedi. Yakında piyasaya sürülmesi beklenen Oppo A60, kullanıcıların beklentilerini karşılayacak teknik özelliklerle donatılmış bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x